Nje pjese e parkut te bleteve

Bleta

Qumesht blete

Shtepiza Bletesh

honey-cinnamon

Mjalt dhe Kanelle

hqdefault

Caj me mjalt dhe limon

cta2hfhweaatc_t

Caj me mjalt ,limon dhe xhinxher

 Casino - Dead or Alive? Some folks decide to see casinos only to watch and learn from the others. Due to the above-mentioned group of reasons, it is not so challenging to comprehend why online casinos are demonstrated to be so popular with gamblers out of most areas of the life. The best online casino is going to have the option to decide to try the matches at no cost mode to acquire familiar together until you commence gambling for…

Read More

The Pitfall of Betting

Choosing Betting Is Simple If you're ready to choose the one that goes to get the race, you stand to generate income. Horserace gambling is done with the objective of creating some additional bucks without a great deal of work. You are ready to successfully learn to gamble on a horse race with the appropriate tools and resources. The Honest to Goodness Truth on Betting If you are involved in horse racing, then you might realize that you have your…

Read More

There are a lot of other explanations for why women participate in games. They will participate guys in various games if they are interested in them. They play with all sorts of matches as soon as it comes to dating. Every girl you encounter will probably be someone else and you are going to want to thoroughly evaluate your pace determined by the specific requirements. Ukrainian girls like to have fun the same as any other young women and men.…

Read More
honey-cinnamon

Mjalti – ilac natyral kunder gripit

Mjalti – 3 receta kundër gripit Mjalti mund të konsiderohet shumë më tepër se vetëm ushqim. Ja disa nga përdorimet e shumta të mjaltit që mund t’ju nevojiten, për dhimbjet e fytit, kollës, gripit. Mjaltë kundër gripit Një recetë shumë e thjeshtë për t’u përgatitur në shtëpi kundër gripit është mjaltë, limon dhe xhenxhefil. Me këta përbërës ju do të forconi imunitetin. Përgatitjen mund ta ruani në frigorifer dhe ta përdorni sa here që ju nevojitet. Shurup për kollën Nëse…

Read More
14569824_1278949475456566_636970344_n

Prodhime Bio të çertifikuara.

Në panairin e produkteve BIO të zonës së Skraparit i jepet çmimi i parë Zotit Iljas Zhuri për prodhimet BIO të çertifikuara: Mjalt cilësor, Qumësht Blete dhe Propolis cilësor i prodhuar nga kullotat alpine të qafës së Gjarpërit nga Malet e Skraparit.

Read More
embelsira

Embëlsirë me mjalt

  Përbërësit: – 2 gota uji ose 500g miell, – 1 gotë uji sheqer, – 3 lugë gjelle mjaltë, – 2 kokrra vezë, – 1 lugë kafeje sodë buke, – 2 filxhanë kafeje arra, – 2 filxhanë kafeje gjalpë i shkrirë, – Pluhur vanilje dhe 1 lugë e plotë kakao. Për shurupin: 3 gota të ujit sheqer, 2 gota e gjysmë ujë. Përgatitja: Në një enë përzihen mirë vezët, mjalti, gjalpi, uji dhe në fund shtohen arrat. Pastaj hidhet mielli…

Read More

Kur përdoret Qumështi i Bletës.

Qumështi i Bletës përdoret për : depresionet nervore , stresin , pagjumësin , tejlodhjen mendore dhe fizike ,  shëron impotencen seksuale të dy sekseve , stabilizon presionin arterial ,  arteriosklerozën , anoreksinë ,  çrregullimet e rritjes te fëmijët ,  çrregullimet  e punës së mëlcisë dhe tëmthit , përdoret pas shërimit të  sëmundjeve të rënda e të zgjatura , shëron gripërat , përdoret për astmen bronkiale  etj. Kuptohet që në të gjitha këto raste mund të japë efekte pozitive , por…

Read More